A BALLHOCKEY-ról
A ballhockey a jégkorong száraz, utcai vagy terem változata, a jéghokival szinte megegyező szabályrendszerrel, kapukkal, a jéghoki felszerelésének egy részével, nagyjából a jéghoki korcsolya nélküli változatának tekinthető.
Előnye, hogy azok is megismerhetik és élvezhetik a jégkorong érzését, a játék szépéségét, akik korcsolyázó tudással vagy jég lehetőséggel nem rendelkeznek.
Ez a játék így jelent meg többek között a Bermuda és a Kajmán szigeteken, Barbadoson, a Brit Virgin szigeteken, a Dominikai Köztársaságban, hogy csak egy pár érdekes és egzotikus, nem éppen a jégkorongról híres országot említsünk. Ezek mind tagjai a Nemzetközi Utcai és Ballhockey Szövetségnek, amelyik két évente világbajnokságot is rendez, mind női, mind férfi vonalon. A Nemzetközi Szövetségnek 39 tagországa van jelenleg.
A ballhockey-t a világ sok országában játszák, utcai illetve terem változatban. Előnye, hogy bármilyen kemény, sík felületű pályán lehet játszani, betonon, aszfalton, különböző méretű pályákon, palánkkal vagy anélkül, vonalakkal vagy anélkül, szabadban vagy teremben, kinek mire van lehetősége.
A kapu szabványos jégkorong kapu méretű és a kapus teljes jégkorong kapus védőfelszerelésben játszik, persze korcsolya nélkül, tornacipőben.
A mezőnyjátékosok kötelező felszerelése a sípcsontvédő ( többnyire focis vagy gyeplabdás ) esetleg valamilyen térdvédő, hosszú vagy rövid nadrág, mez, esetleg könyökvédő is. Kötelező viszont a jégkorongos kesztyű. A sisak nem mindenhol kötelező, a világbajnokságokon kell hordani jégkorongos fejvédőt. Az ütő a szabványos jégkorong ütő.
A játékot a bandy labdához hasonló tömör, nehéz, narancssárga színű gumilabdával játszák.
Testjáték nincs, maximum az enyhe lökés, fedezés a megengedett, ugyan úgy kiállítások járnak a szabálytalanságokért mint a jégkorongban.
A lesszabály hasonló a jégkoronghoz, amennyiben persze szabványos jégkorongpályán játszák, ahol van felező vonal és harmadvonalak, talán egyetlen különbség, hogy ha szabályosan bevitték a labdát a támadó harmadba ( tehát először a labda, utána a támadó játékosok ), utána már ki lehet passzolni és vissza a harmadba a labdát. Persze ennek is vannak még érdekes szabályai de ezt már csak azoknak, akik komolyabban érdeklődnek a játék iránt.